Siden 2009 har vi publisert resultatene fra egne stevner her på hjemmesiden. Resultatene blir gjort tilgjengelige kort tid etter stevnene, og vi forsøker så langt det er mulig å få med bilde av vinnerne i hver klasse!

Resultater stevne 9.okt 2016

Sted: Stavsøra

LPI:
Plass Hund Navn/Rase Eier Poeng
1

Sheltifarmen’s Øydi

Shetland Sheepdog

 

Sjursen, Sven Magnar

 

163,5

 

LPII:
Plass Hund Navn/Rase Eier Poeng
1

Shadow

Border Collie

Aase, Martha Cecilia 183
2

Nordsand’s Lara Croft

Jack Russell Terrier

 

Knudsen, Nina

 

159
3

Golden Tress Allamanda

Golden Retriever

 

Aabakken, Hanne Breivik

 

118
4

Isumi’s Shiro Fuse Sho Kara Asagi

Japansk Spisshund

 

Nykkelmo, Silje Og Grethe Malvik

 

95
5

Laboxro’s Final Fantacy

Boxer

 

Strand, Solveig

 

85,5

 

FCI 3:
Plass Hund Navn/Rase Eier Poeng
1

Akersborg Pixie

Border Collie

Gåsterud, Hege

 

267,5
2

Heierås Killer

Belgisk Fårehund, Tervueren

Garberg, Line

 

241,5
3

Chocomate’s Harrys Mhii

Border Collie

Askim, Ingrid

 

235,5
4

Get Weiler’s Haico

Border Collie

Wang, Marit

 

196
5

Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk

Labrador Retriever

Buvik, Solfrid

 

186
6

Heierås Mie

Belgisk Fårehund, Tervueren

Røstvik, Grete

 

151,5

Lydighetsstevne 10.05.2016

Sted: Nidarosbanen, Stavsøra

Dommer: Tanja Hulsund

Klasse 1

Plass Katanr Hund Poeng
1 0006 Sjetnehagen’s Wendy 183,5
2 0001 Mon-Two-Ica’s Bixia 154
3 0002 Arca Halu Free Spirit 149,5
4 0004 Sheltifarmen’s Øydi 119

Klasse 2

 

Plass Katanr Hund Poeng
1 0007 Black-Flat’s Moods Of Norway 134

 

Klasse 3

Plass Katanr Hund Poeng
1 0010 Råkkerumpas Pippi Langstrømpe 266,5

Klasse FCI3

Plass Katanr Hund Poeng
1 0013 Minipina’s Damn Goodn Ready 256,5
2 0012 Akersborg Pixie 167
3 0011 Bill 142

Lydighetsstevne 11.10.2015

Sted: Ridehallen, Skjetlein vgs

Dommer: Lene Berntsen

Klasse 1

Plass Katanr Hund Poeng
1 0008 NO42295/12, Hugin, Stor Puddel 164
2 0002 NO42303/10, Mi-Mio’s Wing Release, Engelsk Springer Spaniel 161,5
3 0006 NOX38103/14, Simba, Blandingshund 158,5
4 0004 NO44175/14, Hotsteps Moonraker, Cocker Spaniel 158
5 0009 NO30350/11, Miramalis Sweet Shakira, Tibetansk Spaniel 156
6 0005 DK19475/2013, Bedablanco Exotic Eira Blaidd Gwyn, Hvit Gjeterhund 153,5
7 0003 NO37561/14, Mon-Two-Ica’s Bixia, Schnauzer Salt/Pepper 138
8 0007 NO45432/14, Paris, Jack Russell Terrier 135,5
9 0001 NO38153/12, Laboxro’s Final Fantacy, Boxer 106

Klasse 2

Plass Katanr Hund Poeng
1 0017 DK07767/2010, Bockgold Pia, Golden Retriever 171
1 0014 NO40878/13, Little Red Ruby Av Revehiet, Belgisk Fårehund, Tervueren 171
3 0018 SE13229/2014, Seawild’s Walk Of Game, Nova Scotia Duck Tolling Retriever 167
4 0012 NO52109/11, Mithra-Shan’s Sheela Habanero, Bichon Havanais 146,5
5 0010 NO60051/09, Sir-Will’s New Moon, Cairn Terrier 143
6 0011 S41646/2005, Isumi’s Shiro Fuse Sho Kara Asagi, Japansk Spisshund 129
7 0015 SE43945/2010, N UCH N VCH Höglandos Heikke, Hvit Gjeterhund 121
8 0016 NO30571/10, Golden Tress Allamanda, Golden Retriever 107

Klasse 3

Plass Katanr Hund Poeng
1 0020 NO47164/12, Heierås Mie, Belgisk Fårehund, Tervueren 228
2 0019 NOX52463/13, Zenta, Blandingshund 145,5

Klasse Elite

Plass Katanr Hund Poeng
1 0024 NO33193/13, N LCH Get Weiler’s Haico, Border Collie 268
2 0022 06135/07, N LCH BH N RL CH Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk, Labrador Retriever 264,5
3 0028 NO50021/11, Akersborg Pixie, Border Collie 260
4 0023 NO51240/11, Solsvingens Bon Ami, Golden Retriever 197,5
5 0027 06018/08, Arminzeras Even Stevens, Flat Coated Retriever 186,5
6 0025 06838/08, N VCH Golden Edition’s Trekløver, Golden Retriever 129
7 0021 27293/08, INT NORD UCH NV-09-10 AD BH Chocolate-Wrestler, Australian Kelpie 102,5
8 0026 NO31324/12, Bjørnulvs S-Tamira, Schäferhund Normalhår

99

 

Lydighetsstevne 20.09.2015

Sted: Stavsøra

Dommer: Arild Djupvik

Klasse 1

Lydighetsstevne 05.05.2015

Sted: Rødde Folkehøgskole

Dommer: Tanja Hulsund

Klasse 1

Plass Katanr Hund Poeng
1 0006 NO43784/11, Silkwizard’s Blaze The Magic, Shetland Sheepdog 177,5
2 0003 NO42303/10, Mi-Mio’s Wing Release, Engelsk Springer Spaniel 160,5
3 0001 NO46302/12, Mio, Golden Retriever 154
4 0005 NO41082/11, Hakasitas Aslan, Finsk Lapphund 112,5

 

Klasse 2

Plass Katanr Hund Poeng
1 0007 NO54066/13, Råkkerumpas Pippi Langstrømpe, Cocker Spaniel 163,5
2 0011 NO49895/12, BH Brukbare’s Belco Viruz, Belgisk Fårehund, Tervueren 157
3 0012 NOX31261/13, Kajsa, Blandingshund 145
4 0008 NO53128/10, Hasimo’s Fairytale, Shetland Sheepdog 123,5
5 0013 NOX48951/13, Baileys, Blandingshund 118,5
6 0010 NO31210/11, Raa Staff’s Kristian Astrix, Staffordshire Bull Terrier 104

Klasse 3

Plass Katanr Hund Poeng
1 0014 NO33056/13, Heierås Nemo, Belgisk Fårehund, Tervueren 114

Klasse Elite

Plass Katanr Hund Poeng
1 0016 NO33193/13, Get Weiler’s Haico, Border Collie 244
2 0015 06135/07, N LCH BH N RL CH Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk, Labrador Retriever 215
3 0017 06018/08, Arminzeras Even Stevens, Flat Coated Retriever 178,5

 

Lydighetsstevne 19.04.2015

Sted: Skjetlein vgs

Dommer: Frid Mikkola

Klasse 1

Fører Hund Rase Poeng
1 Andrea Hånes Sheltiefarmens Ada Shetland sheepdog 179
2 Gøril Risan Red-Tollers J’Artemis Toller 164,5
3 Gøril Risan Redrivals Vinx Gamechaser Toller 155
4 Tonje H. Langørgen Silkwizard’s Blaze the Magic Shetland sheepdog 151,5
5 Ellen Tønnesen Hakasitas Aslan Finsk lapphund 150,5
6 Lisbeth Sylte NUCH Mabri’sTayla Theadatter Kooikerhund 142,5
7 Bente Thommassen Simba Blanding 97,5

Vinnere klasse 1

Klasse 2

Fører Hund Rase Poeng
1 Marthe Groven Bill Border collie 178
2 Gro Anita Wollan Mithra-Shans Sheela Habanero Bichon havanais 169,5
3 Gro Anett Myklebust Little Red Ruby av Revehiet Tervueren 151
4 Gunhild Engen Sir-Wills New Moon Cairn terrier 130
5 Kathrine Bratteng NVCH Desperados Bitten Eng. Springer spaniel 129,5
6 Catharina Asphaug BH Skjetnehagens Oona Schæfer 117
7 Gunn Haugen Hasimo’s Fairytale Shetland sheepdog 111,5

Vinnere klasse 2

Klasse 3

Fører Hund Rase Poeng
1 Anne Ablidsnes Vasegaard Pip’s Cilla Labrador 271,5
2 Eirin Dahl Promotion Aprilla Tuono Kelpie 194,5

Vinnere klasse 3

Klasse elite

Fører Hund Rase Poeng
1 Marit Wang Get Weiler’s Haico Border collie 280,5
2 Maren Teien Brukshundens Keen Kiter Border collie 267
3 Hege Gåsterud Akersborg Pixie Border collie 265
4 Solfrid Buvik NLCH BH RLCH Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk Labrador 251,5

Vinnere klasse Elite

Lydighetsstevne 21.09.2014

Sted: Stavsøra

Dommer: Jon Egil Fiksdal

 

Klasse 1

Fører Hund Rase Poeng
1 Gro Anett Myklebust Little Red Ruby av Revehiet Tervueren 184
2 Anita W. Skjønberg Brukbare’s Belco Viruz Tervueren 174,5
3 Solveig Zetterstrøm Kronvallaren Wri Border collie 162
4 Andrea Hånes Sheltiefarmens Ada Sheltie 160
4 Katrine Wegdahl Kaamos av Vintervidda Finsk lapphund 160
6 Marthe Groven Bill Border collie 151,5
7 Lene Lysheim Sweetmint’s Kissed By an Angel Collie 129,5
8 Kari Arneberget Sashas Tøffe Tjorven Etter Timmie Cavalier k. Charles sp. 120,5
9 Sissel Adde Cumbreveija Labrador 104,5
10 Kristin Wigen Mio Golden retr. 98
11 Kathrine Uddu Good Graciouss Aragon Ellessar Border C. 80,5

 

Klasse 2

Fører Hund Rase Poeng
1 Therese Løes Heierås Noget Ymse Tervueren 191
2 Elisabeth Dahl Olsen Blazing Sun Be Bright And Breezy Toller 172
3 Nina Ressem Zenta Blanding 156
4 Chatarina Asphaug Sjetnehagens Oona Schæfer 153
5 Susann Andreassen Raastaff’s Kristian Astrix Staff. bullterier 153
6 Marit Hansen Snow Show Cute Hera Eng.springer spaniel 149
7 Gro Anita Wollan Mithra-Shan’s Sheela Habanero Bichon havannais 113,5
8 Anne Grete Johansen Baileys Blanding 79,5

 

Klasse 3

Fører Hund Rase Poeng
1 Eirin Dahl Promotion Aprilia Tulono Kelpie 241
2 Berit Smaaland Surtsey`s Per Pebernød Dansk-svensk Gårdshund 183
3 Andrea Hånes Fachings Black Ferrari Collie 148,5

 

Klasse elite

Fører Hund Rase Poeng
1 Solfrid Buvik Sæterskogen`s Nirrill Gulldusk Labrador Retriver 235,5
2 Hege Gåsterud Pixi BC 221,5
3 Kristin Estenstad Arminzeras Even Steven Flat 197,5

 

Lydighetsstevne 25.5.14

Sted: Stavsøra

Dommer: Odd-Geir Sørmarken

 

Klasse 1

Fører Hund Rase Poeng
1 Irene Hegerberg Cassie Toller 182,5
2 Kjersti Riise Nemo Tervueren 175
3 Gro Anita Wollan Sheela Bichon Havanais 163,5
4 Kristin Høyem Milla Blanding 158,5
5 Mads Wefring Mio Cane corso 137,5
6 Tine Notøy Kajsa Blanding 137,5
7 Kari Arneberget Casper Cavalier 99,5
8 Andrea Hånes Tessa Sheltie 99

 

Klasse 2

Fører Hund Rase Poeng
1 Anita Skjønberg Kaiser Tervueren 164
2 Torhild Grevskott Khan Tervueren 143,5
3 Nina Ressem Zenta Blanding 131,5
4 Marianne Barstad Wirabruks Cheka Tervueren 123
5 Morten Dalaker Millie Golden 121
6 Gunhild Engen Ilva Aussie 91

 

Klasse 3

Fører Hund Rase Poeng
1 Lene W. Rhoden Action Mallanois 263
2 Eirin Dahl Bæra Kelpie 245,5
3 Emma Båtnes Pippi Golden 244
4 Tove Eidstumo Kita Blanding 193,5

 

Klasse elite

Fører Hund Rase Poeng
1 Solfrid Buvik Nirrill Gulldusk Labrador 246,5
2 Guri Kårvatn Ælli Schæfer 240
3 Hege Gåsterud Pixie Border collie 235
4 Kristin Estenstad Tommy Flat 171,5

Lydighetsstevne 13.10.13

Sted: Hegra

Dommer: Tanja Hulsund

 

Klasse 1

Fører Hund Rase Poeng
1 Marie Rolfsen Redadict Glossy Brunette Toller 192,5
2 Ingrid Sorgendal Indragårdens Kalas Golden retr. 189
3 Berit Smaaland Surtsey’s G-Garm Islandsk fårehund 177
4 Marit Wang Get Weiler’s Haico Border collie 171,5
5 Marit Hansen Snow Show Cute Hera Eng. Springer sp. 170
6 Anne G. Johansen Baileys Blanding 168
7 Tine H. Notøy Kajsa Blanding 158
88 Gunhild EngenMads Wefring Sir-Wills New MoonAurora Nel Cielo Mio Cairn TerrierCane Corso 156,5156,5
9 Lill Sjaastad Mi-mios Wing Realease Eng. Springer sp. 141,5
10 Lisbeth Sylte Mabri’s Tayla Theadatter Koiker 124,5
11 Per E. Arnø Leo Blanding 71
12 Therese Iversen Black Workers Bring It On Rottweiler 48

 

Klasse 2

Fører Hund Rase Poeng
1 Elisabeth Olsen Blazing Sun Be Bright And Breezy Toller 136,5

 

Klasse 3

Fører Hund Rase Poeng
1 ———-ikke møtt———

 

Klasse elite

Fører Hund Rase Poeng
1 Solfrid Buvik Sæterskogens Nirrill Gulldusk Labrador 264
2 Linn Thevik Limp-Bizkit Kelpie 261
3 Aina Vassbotn Mesterlige Snita av Revehiet Tervueren 254
4

Lydighetsstevne 11.08.13

Sted: Stavsøra

Dommer: Per Eigil Gylland

 

Klasse 1:

Fører Hund Rase Poeng
1 Aida Coscun Sharm Blanding 180,5
2 Arnhild Meidal Fingerprint’s Ile Saint-Louis Golden retriever 177
3 Cathrine Olaussen Overvik Begora’s Snøras Golden retriever 160,5
4 Mads Wefring Aurora Nel Cielo Mio Cane corso 153
5 Nina Bråten Slettum Wilma av Aumset Cavalier 131
6 Fride Skjefte Maxim Blanding 108,5

 

Klasse 2:

Fører Hund Rase Poeng
1 Solveig Zetterstrøm Belger Vitesse Odin Border collie 138,5
2 Tonje Rygh Furukollen’s Varga Mallanois 137,5
3 Torhold Grevskott Heierås Kahn Tervueren 136,5
4 Bjørn Olsen Bjørnuvs S-Tamira Schæferhund 130,5
5 Kathrine M. Bratteng Desperados Bitten Eng. springer sp. 89

 

Klasse 3:

Fører Hund Rase Poeng
1 Marianne Berger Borderhaugen’s Shivaz Border collie 257,5

 

Klasse elite:

Fører Hund Rase Poeng
1 Hege Gåsterud Akersborg Pixie Border collie 293
2 Linn Thevik INT NORD UCH BH AD DKV-11 Limp-Bizkit Kelpie 246,5

Lydighetsstevne 26.5.13

Sted: Rødde

Dommer: Leif-Arne Olsen

 

Klasse 1

Fører Hund Rase Poeng
1 Anne Abildsnes Vasegaard Pip’s Cilla Labrador 170
2 Kjell Ivar Heim Svarta prickens Nobel Nyx Rottweiler 166,5
3 Marianne Barstad Wirabruks Cheka Tervueren 165,5
4 Kristin Ørholm Miss De Vil’s Anthony Dinozzo Dalmatiner 159
5 Bente Brynjulfsen Kaukottens Dancing Queen Flat coated retr. 149,5
6 Torill Flønes Perdita’s Tudor Rose Dalmatiner 147,5
7 Kristin Ørholm Karesindas Spartacus Wi’ Mirramiss Phalene 144,5
8 Mads Wefring Aurora Nel Cielo Mio Cane corso 128
9 Ellen Tønnesen Hakasitas Aslan Finsk lapphund 90,5

 

Klasse 2

Fører Hund Rase Poeng
1 Eirin Dahl Nordsand’s Lois Lane Jack russel terrier 158
2 Geir Koiedal SU(u)ch NUCH Nina Ricci av Heliomar Toller 151
3 Andrea Hånes Fachings Black Ferrari Collie langhår 118,5
4 Sissel Adde Blacktorn’s Wind Dancer Aussie 70

 

Klasse 3

Fører Hund Rase Poeng
1 Anita Johansen BH AD NSE BCH SEUCH SEV-11 Ulvemors I V Silver Scorpio Tervueren 257,5

 

Klasse elite

Fører Hund Rase Poeng
1 Elisabeth Stene N SE LCH NORD VCH NUCH SE SU(u)CH Søkkjelias Turbo Emil Toller 275
2 Anders Svare BH IPO1 SL3 NLCH N B(SP)CH Leonardas Driftige Nemi Mallanois 267
3 Eli Ringseth NUCH Geminero’s Hærlige Freia Doberman 260
4 Solfrid Buvik NLCH BH Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk Labrador 240
5 Linn Thevik INT NORD UCH BH AD DKV-11 Limo-Bizkit Kelpie 235,5
6 Hege Gåsterud Akersborg Pixie Border collie 225
7 Kristin Estenstad Arminseras Even Stevens Flat coated retr. 175,5

 

Vinnere elite 26.05.2013

Vinnere klasse Elite: Anders Svare, Eli Ringseth (NY NLCH!) og Elisabeth Stene

 

Lydighetsstevne 20.10.12

Dommer: Øystein Ødegård

 

Klasse 1:

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Lill Kristin Sjaastad Mi-Mio’s Wing Release Engelsk Springer Spaniel 152
2 Lill Mikalsen Pelle Erobreren Tervueren 140,5
3 Marie Rolfsen Inlicios 4th Dimension Toller 128,5
4 Hanne Aabakken Golden Tress Allamanda Golden Retriever 124
5 Anne Olaussen Ronja Breton 116
6 Lisbeth Botnan BH Oscarberg Crut Rottweiler 101,5
7 Kathrine M. Bratteng Desperados Bitten Engelsk Springer Spaniel 97,5

 

Klasse 2:

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Elisabeth Stene S N VCH Arbetsviljans Björklöv Toller 165
1 Hanne Aabakken N VCH Edition`s Trekløver Golden Retriever 165

 

Klasse 3:

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Hege Gåsterud Akersborg Pixie Border collie 281,5
2 Linn Thevik AD BH NORD UCH NV-09-10 Chocolate-Wrestler Kelpie 251
3 Camilla Kvernberg Spot Border collie 281,5251152

 

Klasse elite:

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Lena Eriksson SLCH NLCH GK VALLHPR TJH Ängsvallarens Sky Border collie 260,5
2 Cathrine Sallup BH SL3 SCHH1 IPO2 Xo Aylar Schæfer 252,5
3 Linn Thevik INT NORD UCH BH AD DKV-11 Limp-Bizkit Kelpie 233,5
4 Solfrid Buvik N LCH BH Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk Labrador 214
5 Camilla Kjellström Navalls Jax Border collie 189,5
6 Aina Vassbotn Mesterlige Snita av Revehiet Tervueren 188,5
7 Anders Svare BH IPO1 SL2 N LCH N B (SP)CH Leonards Driftige Nemi Malinois 187,5

 

Klasse 1 vinnere! Fra venstre: Lill Mikalsen, Lill Kristin Sjaastad, Marie Rolfsen.

Klasse 1 vinnere!
Fra venstre: Lill Mikalsen, Lill Kristin Sjaastad, Marie Rolfsen.

 

Klasse 2 vinnere! Fra venstre: Elisabeth Stene, Hanne Aabakken

Klasse 2 vinnere!
Fra venstre: Elisabeth Stene, Hanne Aabakken

 

Klasse 3 vinnere! Fra venstre: Linn Thevik, Hege Gåsterud, Camilla Kvernberg

Klasse 3 vinnere!
Fra venstre: Linn Thevik, Hege Gåsterud, Camilla Kvernberg

 

 Klasse elite vinnere! Fra venstre: Lena Ericsson, Linn Thevik


Klasse elite vinnere!
Fra venstre: Lena Ericsson, Linn Thevik

Lydighetsstevne 10.06.2012

Dommer: Svein Georg Rønning

 

Klasse 1:

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Lene W. Rhodén NUCH Barroco’s Unbelieveable Boston terrier 178,5 p.
2 Stina Lien Dalstaff’s I Want to Break Free Staffordshire bull terrier  145,5 p.
3 Bente Brynjulfsen Kaukottens Dancing Queen Flat coated retriever 120,5 p.

 

Klasse 2:

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Siri Kildal Hansen Chroje Coola Catla Toller  169,5 p
2 Hanne Aabakken NVCH Golden Edition’s Trekløver Golden retriever 159,5 p.
3 Torhild Grevskott Heierås Kahn Tervueren 116 p.
4 Sissel Adde Mynte Australian sheperd 99 p.
5 Sissel Adde Sara Søt Berner sennen 98 p.

 

Klasse 3:

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Isabella Grandalen Mellsjøhøgda’s Xpress Shetland sheepdog 223 p.
2 Hege Gåsterud Akersborg Pixie Border collie 204,5 p.
3 Lene W. Rhodén Sagåsen’s Tascha Vorstehhund 180 p.
4 Hege Gåsterud Ghostlyease Nightmare Staffordshire bullterrier 136,5 p.

 

Klasse Elite:

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Solfrid Buvik N LCH BH Sæterskogens Nirrill Gulldusk Labrador 253 p.
2 Aina Vassbotn Mesterlige Snita av Revehiet Tervueren 227 p.
3 Elisabeth Stene N SE LCH NORD VCH N UCH SE U(u)CH Søkkjelias Turbo Emil Toller 223 p.
4 Kristin Estenstad Arminzeras Even Stevens Flat coated retriever 215 p.

 

Elite: Fra venstre: Elisabeth Stene, Solfrid Buvik, Aina Vassbotn.

Elite:
Fra venstre: Elisabeth Stene, Solfrid Buvik, Aina Vassbotn.

 

Kl 3: Fra venstre: Hege Gåsterud, Lene W. Rhodèn

Kl 3:
Fra venstre: Hege Gåsterud, Lene W. Rhodèn

 

Kl 2: Fra venstre: Siri Kildal Hansen, Torhold grevskott, Hanne Aabakken

Kl 2:
Fra venstre: Siri Kildal Hansen, Torhold grevskott, Hanne Aabakken

 

Kl 1: Fra venstre: Stina Lien, Lene W. Rhodèn, Bente Brynjulfsen

Kl 1:
Fra venstre: Stina Lien, Lene W. Rhodèn, Bente Brynjulfsen

Lydighetsstevne 23.oktober 2011

Dommer: Frid Mikkola

 

Klasse 1

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Gudrun Hovstein Lady Blanding 185 p.
2 Johanna Järnegren Inlicio’s 7th Heaven Toller 172,5 p.
3 Elisabeth Stene S N VCH Arbetsviljans Björklöv Toller 169 p.
4 Anita Skjøberg Montmorenja’s EllevilleCairo Tervueren 159,5 p.
4 Kristin Skauge Milla Blanding 159,5 p.
6 Anette Lundin  Vegamo’s Kule Kamira Berner sennen 149 p.
7  Børge Pettersen Riesen Artic’s Fairytale For You  Riesenschnauzer Sort 148 p.
8 Bodil Bråten Loewenskjolds Guabo Cayenne Løwchen 143 p.
9 Marion Becker NO UCH Catechism Nostradamus Riesenschnauzer Sort 121 p.

 

Klasse 2 

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Janne Linnerud Memory Of Brandy Av Sea Perto Australian Shepherd 163,5 p.
2 Hege Ertvåg BH Lovinda’s Johnny Cash Dalmatiner 106,5 p.

 

Klasse 3

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Emma Båtnes NUCH Natu-Peik Toller 270,5 p.
2 Agneta Dalbakk Mandylike’s Primrose Labrador 259 p.
3 Linn Thevik NV-09-10 AD BH N UCH Chocolate-Wrestler Kelpie 211 p.
4 Johanna Jarnegren NORD VCH SE U(U)CH N FI UCH NORD UCHRedadict Racing Rascal Toller 200 p.

 

Klasse Elite

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Solfrid Buvik N LCH BH Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk Labrador 262,5 p.
2 Elisabeth Stene NORD VCH NUCH SE U(U)CH Søkkjelias Turbo Emil Toller 248,5 p.
3 Anders Svare BH IPO1 Leonardas Driftige Nemi Mallanois 218 p.
4 Chatrine Sallup BH SL3 SCHH1 IPO2 Xo Aylar Schäferhund 215 p.
5 Jeanette Lønsethagen Indragårdens Diva Golden 206 p.
6 Linn Thevik N S INT UCH BH AD Limp-Bizkit Kelpie 195,5 p.

 

Elite Fra venstre: Elisabeth Stene, Solfrid Buvik og Anders Svare

Elite
Fra venstre: Elisabeth Stene, Solfrid Buvik og Anders Svare

 

Klasse 3: Fra venstre: Agneta Dalbakk, Emma Båtnes og Linn Thevik

Klasse 3:
Fra venstre: Agneta Dalbakk, Emma Båtnes og Linn Thevik

 

Klasse 2: Janne Linnerud

Klasse 2:
Janne Linnerud

 

Klasse 1: Fra venstre: Elisabeth Stene, Gudrun Hovstein og Johanna Jarnegren

Klasse 1:
Fra venstre: Elisabeth Stene, Gudrun Hovstein og Johanna Jarnegren

 

 

Lydighetsstevne 22.mai 2011

Dommer: Erik Brenden

 

Klasse 1

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Eirin Dahl Nordsand`s Lois Lane Jack russell terrier 187p.
2 Hanne Aasbakken Golden Edition`s Trekløver Golden retriever  98 p.

Klasse 2

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Janne Linnerud Memory of Brandy Av Sea Perto Aussie 138,5 p.
2 Inger Rønsberg Gågle Storpuddel 134,5 p.
3 Linda Aalberg Loco Brutus Golden retriever 120,5 p.
4 Solveig Hareide Tollerfamily`s Beta Lotta Toller 116,5 p.
5 Eirin Dahl Conecen`s The Greatest Flame Flatcoated retriever 109,5 p.
6 Marianne Berger Borderhaugen`s Shivaz Border collie 104,5 p.
7 Hege Gåsterud Ghostlyease Nightmare Staffordshire bullterrier 89,5 p

 

Klasse 3

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Marit Wang Max Mix 190,5p.
2 Henrik Stray Arminzeras Cute Conveyor Flatcoated retriever 188 p.

 

Klasse elite

Hundefører Hund Rase Poeng
1 Solfrid Buvik Sæterskogen`s Nirrill Gulldusk Labrador 270,5 p.
2 Chatrine Sallup XO Aylar Schæferhund 165,5 p

 

 

Lydighetstevne 18. september 2010

Dommer: Tanja Hulsund

 

Klasse I

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Indergård, Trine Sunlit Latira Olizhar Nova Scotia Duck Tolling Retriever 171,5
2. Ovesen, Anne Tultgårdens Miss Av Guld Golden Retriever 165,5
3. Vaags, Agnete Vic Border Collie 161,0
4. Brose, Laila N UCH Gemdales Restless Randalph Collie, korthåret 146,0
5. Bartnes, Berit Bexmas Cæsar Boxer 140,5
6. Glørstad, Kristina Brottweiler’s Afrodite Rottweiler 138,5
7. Aabakken, Hanne Golden Edition’s Trekløver Golden Retriever 119,0
8. Olsson, Kenneth Marbelton A World To The Wise Boxer 112,0
9. Hansen, Marit Romi’s Kiana Schäferhund 108,0
Kvernrød, Anne M. Taxameter Denniz Riesenschnauzer Brutt
Ekren, Ella B. Aisha Cera Boxer Brutt
Myhren, Wenche Eroja Riandatter Av Wen-Ta-Ke-Ri Tervueren Brutt

 

Klasse II

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Rhoden, Lene Sagåsen’s Tascha Vorstehhund, korthåret 161,5
2. Edvardsen, Marit BH Kraftverket’s Atmosphere Rottweiler 154,5
3. Solemsmo, June Rex Blanding, ukjent 144,5
4. Estenstad, Kristin Arminzeras Even Stevens Flat Coated Retriever 143,5
5. Kojedal, Geir SU(U)CH Nina Ricci Av Heliomar Nova Scotia Duck Tolling Retriever 124,0
6. Solemsmo, June Trendy Be True Greyhound 92,0
7. Hansen, Siri Kildal Chroje Coola Catla Nova Scotia Duck Tolling Retriever 87,5
8. Gåsterud, Hege Ghostlyease Nightmare Staffordshire Bull Terrier 57,0
Rønsberg, Inger Gågle Stor Puddel Brutt

 

Klasse III

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Buvik, Solfrid BH Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk Labrador Retriever 307,0
2. Vassbotn, Aina Mesterlige Snita Av Revehiet Tervueren 249,0
3. Kjøsen, Monica Silka Blanding, ukjent 246,0
4. Rogstad, Toril FP Sjetnehagen’s Patzy Schäferhund 242,0
5. Sandvik, Aida BH AB Sjetnehagen’s Ode Schäferhund 170,5
Stene, Elisabeth N S VCH N UCH SE U(U)CH Søkkjelias Turbo Emil Nova Scotia Duck Tolling Retriever Brutt

 

Klasse Elite

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Thobroe, Rita Skogstrollet’s 10.Bel Air 1956 Australian Shepherd 265,5
2. Abildsnes, Anne Kvisle N S LCH Ciboria’s Guno Labrador Retriever 265,0
3. Svare, Anders BH IPO1 Leonardas Driftige Nemi Malinois 175,5
4. Wedin, Anna LP1 SE LCH Antholmens Valentino Rossi Leonberger 164,5
5. Hollevik, Monica Hakino’s Eowyn Elvie Australian Shepherd 129,5

 

 

 

Lydighetstevne 20. juni 2010

Dommer: Stein Feragen

 

Klasse I

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Birgit Westgård Bekkestuggu’s Apz Blixt Vorsterhund Strihåret 184,0
2. Trude Bakken Theodor Stor Puddel 176,5
3. Marianne Berger Borderhaugen’s Shivaz Border Collie 170,0
3. Wenche Aas Myhren Eroja Riondatter Av Wen-Ta-Ke-Ri Tervueren 170,0
5. Silje Berg Slagnes Deen’s Pippi Lotta Von Slagnes Riesenchnauzer 163,5
6. Anne Owesen Tullgårdens Miss Av Guld Golden Retriever 153,0
7. Marit Hansen Romi’s Kiana Schæfer 144,0
8. Hege Gåsterud Ghostleyease Nightmare Staffordshire Bull Terrier 137,0
9. Grete Røstvik Heierås Abrah Kadabra Jack Russel Terrier 128,0
10. Julie Langsrud Shining Sara Stor Puddel 77,5

 

Klasse II

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Emma Båtnes Natu-Peik Nova Scotia Duck Tolliing Retriever 168,0
2. Inger Rønsberg Gågle Stor Puddel 138,0
3. Kristin Estenstad Arminzeras Even Stevens Flat Coated Retriever 136,0
4. Elisabeth Granøien Enjoy Lavertown Av Aussieboxy Austalian Shepherd 86,5

 

Klasse III

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Solfrid Buvik Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk Labrador Retriever 282,0
2. Monica Hollevik Hakino’s Eowyn Elvie Australian Shepherd 264,5
3. Toril Rogstad Sjetnehagens Patzy Schæfer 251,0
4. Monica Kjøsen Silka Border Collie 243,5
5. Hege Gåsterud True Blood Maya Staffordshire Bull Terrier 226,5
6. Marit Wang Max Border Collie 210,5
7. Marthe Groven Kronvallaren Enya Border Collie 206,0
8. Janne Høvik Majan’s Carmen Sita Labrador Retriever 181,0
9. Aida Sandvik Sjetnehagen’s Ode Schæfer 151,5

 

Klasse Elite

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Katja Sulkala (FIN) Pikkupaimenen Golden News Border Collie 256,0
2. Jostein Engdal Willownut’s Special Friend Shetland Sheepdog 225,5
3. Anders Svare Leonardas Driftige Nemi Malinois 225,0
4. Rita Thobroe Skogstrollet’s 10.Bel Air 1956 Australian Shepherd 224,5
5. Håkon Groven Kronvallaren E-Tam Border Collie 177,0

 

kl1_320x213_20.06.2010

Klasse I fra venstre: Birgit Westgård, Stein Feragen (dommer), Trude Bakken, Wenche Aas Myhren, Marianne Berger.

Klasse II fra venstre: Stein Feragen (dommer), Emma Båtnes, Inger Rønsberg, Kristin Estenstad.

Klasse II fra venstre: Stein Feragen (dommer), Emma Båtnes, Inger Rønsberg, Kristin Estenstad.

Klasse III: Solfrid Buvik med Sæterskogen's Nirrill Gulldusk

Klasse III: Solfrid Buvik med Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk

Klasse Elite fra venstre: Anders Svare, Katja Sulkala, Jostein Engdal.

Klasse Elite fra venstre: Anders Svare, Katja Sulkala, Jostein Engdal.

Lydighetstevne 24. april 2010

Dommer: Svein Georg Rønning

Klasse I

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Trude Bakken Theodor Stor Puddel 163
2. Tora Bonnevie Maskerte Silva Av Revehiet Tervueren 160
3. Hege Gåsterud Ghostlyease Nightmare Staffordshire Bull Terrier 147

Klasse II

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Inger Rønsberg Gågle Stor Puddel 142

Klasse III

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Solfrid Buvik BH Sæterskogen’s Nirrill Gulldusk Labrador Retriver 278,5
2. Marit Wang Max Blanding ukjent 241,5
3. Monica Hollevik Hakino’s Eowyn Elvie Australian Shepherd 210,5
4. Hege Gåsterud True Blood Maya Staffordshire Bull Terrier 191

Klasse Elite

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Anna Wedin LP1 S LCH Antholmens Valentino Rossi Leonberger 252,5
2. Hilde-Brith Johnsen Heierås Hero Tervueren 222,5
3. Håkon Groven Kronvallaren E-Tam Border Collie 197,5
4. Lisbeth Høyland Entre’s I Mr Kahn Schæferhund 182,5
5. Merethe Boneng Heierås Fame Tervueren 172
6. Anders Svare BH IPO1 Leonardas Driftige Nemi Malinois 164,5

Klasse I fra venstre: Trude Bakken, Tora Bonnevie, Hege Gåsterud

Klasse I fra venstre: Trude Bakken, Tora Bonnevie, Hege Gåsterud

 

Klasse II: Eneste deltaker, Inger Rønsberg sammen med dommer Svein Georg Rønning

Klasse II: Eneste deltaker, Inger Rønsberg sammen med dommer Svein Georg Rønning

Klasse III fra venstre: Monica Hollevik, Solfrid Buvik, Marit Wang, Hege Gåsterud

Klasse III fra venstre: Monica Hollevik, Solfrid Buvik, Marit Wang, Hege Gåsterud

 

Klasse Elite fra venstre: Lisebeth Høyland, Anders Svare, Håkon Groven, Hilde-Brith Johnsen, Merethe Boneng, Svein Rønning (dommer), Anna Wedin

Klasse Elite fra venstre: Lisebeth Høyland, Anders Svare, Håkon Groven, Hilde-Brith Johnsen, Merethe Boneng, Svein Rønning (dommer), Anna Wedin

Lydighetstevne 19. april 2009

Dommer: Finn Terje Skyrud.

Klasse I

Hundefører Hund Rase Poeng
1. Elin Fellingfors Acillion’s Malta Schäferhund 172,5
2. Bente Næss Jenssen Sjetnehagen’s Icato Schäferhund 171,5
3. Gunn-Lena Jensen Tjurrupynten’s Queen Shanti Riesenschnauzer Sort 166,5
4. June B Solemsmo